Alexandru Mitriţă a recunoscut! CSU Craiova nu a meritat victoria cu CFR Cluj: ‘Au avut mai multe ocazii’ + Mesaj pentru Edi Iordănescu după ce nu a fost convocat la naţională

Alexandru Mitriţă a recunoscut la finalul meciul cu echipa lui Adrian Mutu a fost mai bună. Oltenii au câștigat însă, scor 2-1, și au urcat trei poziții în clasament, până pe locul doi.

Fotbalistul celor de la CSU Craiova a avut și un mesaj pentru Edi Iordănescu după ce nu a fost convocat la naţională.

Alexandru Mitriţă, mesaj pentru Edi Iordănescu

CSU Caiova a câștigat primul meci din play-off, cu CFR Cluj, scor 2-1. Marcatorii oltenilor au fost Baiaram și Mitriță.

„Este o victorie importantă. Am suferit enorm în prima repriză. Bine că am luat cele trei puncte. Trebuie să fim realiști, au avut multe ocazii. Bine că ne-am revenit în repriza a doua. Am avut ocazii, am luat cele trei puncte. Mă bucur că marchez la fiecare meci sau dau assist.

Noi nu ne gândim la titlu. Vrem să luăm fiecare meci în parte. Ne gândim acum că avem zile libere să pregătim meciul cu Rapid. Va fi un duel care pe care.

(n-r. despre echipa națională) Trebuie să-mi fac treaba pe teren. Trebuie să joc cât mai bine la echipa de club. Când voi avea ocazia să merg la națională va fi cu inima deschisă. Munca mea și rezultatele vor fi răsplătite.

Eu îmi fac bine treaba pe teren. Mi-am schimbat atitudine. Îmi doresc la Euro. Orice jucător își dorește. Voi lupta pentru asta.”, a spus Mitriță după meci.