Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-CSU Craiova. Oamenii lui Adrian Mutu au comis-o grav

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-CSU Craiova. Oamenii lui Adrian Mutu au comis-o grav şi ar putea fi ieşiţi din lupta pentru titlu în acest sezon de Superliga. Asta deşi echipa clujeană a început meciul foarte bine.

Băieţii lui Adrian Mutu au început meciul foarte bine. Au ratat însă din toate poziţiile în prima jumătate de oră.

S-a terminat CFR Cluj-CSU Craiova

Şi cum ocaziile se răzbună în fotbal, cei care au deschis scorul au fost oaspeţii. Baiaram a fost cel care a deschis scorul, în minutul 38, pentru echipa lui Ivaylo Petev. Gazdele nu şi-au revenit din pumni. Alexandru Mitriţă a făcut 2-0 în minutul 51.

Băieţii lui Adrian Mutu au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 66, prin Matei Ilie. Acelaşi jucător a fost cel care a comis-o pe final de meci. A avut o intrare criminală şi a fost eliminat în minutul 86. Scor final CFR Cluj-CSU Craiova 1-2 şi oaspeţii câştigă trei puncte uriaşe. De partea cealaltă, echipa lui Adrian Mutu pare că a ratat ultima şansă la titlu.

CFR Cluj – CSU Craiova, echipe de start:

CFR CLUJ (4-3-3): Sava – Mogoș, Boben, M. Ilie, Abeid – Muhar, K. Keita, Tachtsidis – Deac (cpt.), Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich – Camora, Kresic, Manea, Aussi, R. Filip, Fică, Avounou, El Kaddouri, Serebe, Michael
Absenți: –
Antrenor: Adrian Mutu

CSU CRAIOVA (4-3-3): L. Popescu – Căpățînă, Maldonado, Badelj, Bancu (cpt.) – Al. Crețu, Mateiu, Mekvabishvili – Baiaram, Ivan, Mitriță
Rezerve: Goga – Vlădoiu, Soiri, Zajkov, Raul Silva, Kozulj, Danciu, Bană, Houri, Cîmpanu, Blesa, Markovic
Absenți: Ndong (suspendat), Screciu (accidentat)
Antrenor: Ivaylo Petev

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti). A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti). Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş). Arbitru AVAR: Vodă Alexandru (Alba Iulia)