Adrian Mutu, declarație de război după victoria de la FC Botoșani: `Țintim podiumul în acest sezon`

Rapid a reușit o victorie fantastică în deplasarea de la Botoșani. Giuleștenii au dat lovitura decisivă în minutul 94 după un gol fantastic.

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 43 prin Pănoiu și s-au văzut egalați în minutul 90 de golul lui Camara.

Rapid a dat lovitura devastatoare în minutul 90+4 printr-o foarfecă fatnastică al lui Dragoș Grigore.

Adrian Mutu, un antrenor fericit

”Am trecut de la agonie la extaz în câteva minute, mă bucur că am câștigat acest pe meci pe un teren greu.

Eram frustrat la 1-1 că luasem un gol norocos, dar am sperat atâta timp cât mai era puțin de jucat.

Nu este important că suntem acum pe podium. Vrem să ajungem cât mai sus și pentru asta muncim.

Urmează un meci complicat cu o echipă care vine după o perioadă mai puțin bună și astfel de adversari sunt extrem de greu de învins”, a spus Adrian Mutu la finalul partidei cu FC Botoșani.

Pentru giuleșteni urmează un meci pe teren propriu contra celor de la Hermannstadt. Sibienii au fost învinși în această etapă, pe propriul teren, de ”U” Cluj.

Rapid este momentan pe locul 3 în Superligă acumulând 52 de puncte. În spatele giuleștenilor se află FCSB cu 51 de puncte dar și un meci mai puțin jucat.

FCSB urmează să întâlnească pe Petrolul Ploiești pe Arena Națională.