A fost măcel în Argentina! Arbitrul a arătat 10 cartonașe roșii /Video

Finala Trofeului Campionilor, Racing Club-Boca, a fost umbrită de un adevărat recital de cartonașe roșii.

După primele 90 de minute, scorul era 1-1. Briasco a deschis scorul pentru Boca Juniors în minutul 19, în timp ce Rojas a adus egalarea în minutul 22 pentru Racing Club.

În prelungiri a început nebunia la Racing Club- Boca Juniors

Finalul celor 90 de minute a dat startul tensiunilor, în urma unui conflict în care au fost implicați Sebastian Villa de la Boca și Johan Carbonero de la Racing.
După ce spiritele s-au calmat, arbitrul Facundo Tello, care va fi prezent la Cupa Mondială din Qatar, i-a eliminat pe cei doi jucători. În minutul 90+7, Hugo Ibarra, antrenorul lui Boca Juniors, a văzut și el cartonașul roșu.

Partida a continuat în prelungiri, acolo unde Alan Varela a primit al doilea cartonaș galben.

În minutul 118, Carlos Jonas Alcaraz a dat lovitura și a înscris pentru Racing Club. Bucuria mijlocașului de 19 ani nu a fost însă pe placul celor de la Boca Juniors, care i-au cerut socoteală lui Alcaraz.
După ce spiritele s-au calmat, Tello a scos cinci cartonașe roșii pentru jucătorii de la Boca, două dintre ele fiind arătate unor jucători aflați în afara terenului. Nici Alcaraz nu a scăpat și a fost și el eliminat alături de coechipierul său Jonathan Galvan.
În cele din urmă, partida s-a încheiat cu 10 eliminări și cu 2-1 pentru Racing Club, care a cucerit Trofeul Campionilor în fața celor de la Boca Juniors, conform Eurosport.