Zeljko Kopic s-a dezlănţuit! Avertisment pentru cei de la Dinamo înaintea meciului. Disputa, crucială pentru menţinerea în Superliga

Zeljko Kopic s-a dezlănţuit pe final de sezon! Avertisment pentru cei de la Dinamo înaintea celui mai important meci. Disputa, crucială pentru menţinerea în Superliga a ”câinilor”, va avea loc luni  seara. .

Croatul Zljko Kopic continuă să lupte până în ultimul minut chiar dacă în turul barajului s-au impus cu 2-0. Tehnicianul le-a transmis jucătorilor săi că trebuie să aibă grijă în acest meci, deoarece adversarii sunt imprevizibili și pot produce surpriza.

Zeljko Kopic s-a dezlănțuit!

Manșa retur dintre Csikszereda și Dinamo se joacă luni, de la ora 20:00. Antrenorul „câinilor” îi îndeamnă pe elevii săi să fie atenți și să lupte până în ultima clipă.

„Da, suntem aproape să ne salvăm. Cred că 2-0 este un rezultat bun pentru noi. În al doilea meci trebuie să fim concentrați la maximum, să fim pregătiți din punct de vedere tactic. Trebuie să fie la maximă intensitate pentru a oferi totul pe teren și pentru a evita retrogradarea.

Presiunea a existat mereu, mai ales în ultima lună. Fiecare meci a fost foarte, foarte important pentru noi în lupta pentru evitarea retrogradării. Așa a fost și primul meci cu Csikszereda și pentru noi, și pentru suporteri. După ce în prima repriză am ratat mult și ne-am pierdut, în a doua repriză am intrat cu mai multă încredere, am marcat și am mai avut după alte ocazii.
Am obținut un rezultat bun, dar trebuie să fim concentrați la maximum pentru al doilea meci. Nu se pune problema să mergem să apărăm acest 2-0. Mergem să jucăm și să câștigăm meciul.

Edgar Ie și Darko Velkovski se simt din ce în ce mai bine. Vom vedea dacă vor fi gata pentru meci sau nu, dar sunt foarte aproape să facă parte din echipă. Nu este sută la sută, vom vedea mâine (n.r.- sâmbătă).

Oricine ne poate surprinde și orice poate suprinde orice echipă. Dacă nu suntem la nivel maximum, Csikszereda are ceva calitate. Asta am spus și înainte de primul meci. Nu au nimic de pierdut, vor da totul pentru a ne surprinde.
Exact cum am spus, după al doilea meci putem vorbi despre orice, inclusiv despre viitorul meu, dar acum ne concentrăm doar pe Csikszereda”, a declarat Zeljko Kopic, la conferința de presă premergătoare meciului Csikszereda – Dinamo.