Vestea serii despre Dennis Man! Ce a făcut tricolorul în Serie B. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea serii despre Dennis Man! S-a aflat ce a făcut tricolorul în Serie B. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Şi Valentin Mihăilă s-a remarcat în partida cu Ascoli, scor 1-1, în etapa cu numărul 20 din Serie B.

Dennis Man a avut o nouă evoluţie foarte bună în tricoul celor de la Parma. De această dată, echipa de pe Ennio Tardini nu a mai reuşit să câştige.

Vestea serii despre Dennis Man!

Parma a deschis scorul prin Adrian Benedyczak, în minutul 37, dar golul a fost anulat.În schimb, cei de la Ascoli au fost cei care au deschis scorul, minutul 60. Parma a reușit să restabilească egalitatea la doar 10 minute distanță. Enrico Del Patro a adus un punct pentru echipa sa.

În urma acestui rezultat, Parma a rămas tot lider în Serie B, 42 de puncte, la distanță de patru puncte față de Venezia, ocupanta locului secund. În același timp, Ascoli se află pe locul 18 în Serie B, cu 18 puncte.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari pentru Parma, dar cel din urmă a fost schimbat în minutul 66. Man a primit cea mai mare notă din tabăra celor de la Parma, 8,2. În același timp, Valentin Mihăilă a fost notat doar cu 6,4.

După ce s-a scris că este pe lista de transferuri a lui Napoli, iar între timp campioana en-titre și-ar fi stabilit altă țintă, s-a aflat că Man ar fi dorit de AC Milan și AS Roma. Milanezii și romanii îl urmăresc de câteva săptămâni.

Transferul s-ar putea realiza pentru 15 milioane de euro, sumă care l-ar face pe Man să urce în clasamentul celor mai scumpi fotbaliști români din istorie.