Vestea nopţii despre Laurenţiu Reghecampf! Antrenorul român nu a avut nicio şansă. Lovitură totală de la debut

Vestea nopţii despre Laurenţiu Reghecampf! Antrenorul român nu a avut nicio şansă. Lovitură totală de la debut. După ce a aşteptat peste o săptămână să preia noua echipă, Reghe a încasat o bătaie ruşinoasă.

Laurenţiu Reghecampf a avut parte de un debut ratat pe banca celor de la Al-Tai. A pierdut în faţa unei divizionare secunde.

Vestea nopţii despre Laurenţiu Reghecampf!

Fostul antrenor al lui CSU Craiova, Laurenţiu Reghecampf, a încasat-o grav. A avut parte de un debut de coşmar pe banca lui Al-Tai. Tehnicianul român și-a condus noua echipă într-un meci cu Al-Faysaly, scor 0-2. Acesta a avut loc în șaisprezecimile Cupei Regelui. În urma acestei înfrângeri, Al-Tai a fost eliminată din competiție.

Primul gol al echipei care evoluează în eșalonul secund a fost marcat în minutul 54, tocmai de Arnold Garita. Fotbalistul a ajuns recent în Arabia Saudită, după despărțirea de FC Argeș.

Reușita care a stabilit scorul final a venit în minutul 87. Joy-Lance Mickels a fost cel care a stabilit scorul final. La Al-Tai, Marko Dugandzic a fost titular, însă nu a putut influența decisiv soarta partidei. Fostul jucător de la FCSB, Andrei Cordea nu s-a aflat în lot.

Pentru Reghecampf urmează un meci „de foc”, cu Al-Nassr, în etapa a opta a campionatului Arabiei Saudite. Al-Nassr, echipă cu vedete precum Cristiano Ronaldo, Sadio Mane sau Marcelo Brozovic, se clasează pe locul 5, cu 15 puncte. De partea cealaltă, noua echipă a lui Reghecampf este pe 12, cu 7 puncte. Meciul se va juca pe terenul celor de la Al-Tai și este programat vineri, de la 18:00.