Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. Victorie uriaşă pentru PAOK Salonic

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. Victorie uriaşă pentru PAOK Salonic în ultima etapă disputată în campionatul intern de echipa fostului selecţioner.

Răzvan Lucescu are şanse, în continuare, la titlu în Grecia. Asta după unele rezultate mai puţin convingătoare.

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu!

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia PAS Lamia. PAOK este din nou lider în Super Liga greacă.

PAOK s-a impus destul de târziu la Lamia. Primul gol al meciului s-a înscris în minutul 71. Taison a fost cel care a deschis scorul. Apoi, Abdul Baba Rahman a stabilit rezultatul final în minutul 90+2 şi PAOK a câştigat cu 2-0.

Formaţia antrenată de românul Răzvan Lucescu a revenit pe prima poziţie a clasamentului, cu 60 de puncte. A profitat de pasul greşit făcut de AEK Atena în meciul cu Aris Salonic, terminat la egalitate, 2-2. AEK se află acum pe locul secund, cu 59 de puncte.

În timp ce PAOK-ul lui Răzvan Lucescu s-a impus în fața celor de la Lamia, AEK Atena a remizat, în deplasare, cu Aris, scor 3-3, și a ”căzut” din fruntea campionatului elen.

Odată cu terminarea rundei a 26-a, în campionatul Greciei va începe play-off-ul, iar PAOK va începe această mini-competiție de pe primul loc. În play-off, alături de echipa lui Lucescu Jr, s-au mai calificat AEK Atena, Olympiakos, Panathinaikos, Aris și Lamia.