Răzvan Lucescu, aproape de un conflict fizic! Ce s-a întâmplat la ultimul meci al celor de la PAOK Salonic. Antrenorul român a venit cu dezvăluiri incredibile

Răzvan Lucescu, aproape de un conflict fizic! S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci al celor de la PAOK Salonic. Antrenorul român a venit cu dezvăluiri incredibile din timpul partidei.

Răzvan Lucescu, în vârstă de 55 de ani, a condus PAOK spre o victorie, 2-0 împotriva lui Panserraikos, dar nu a avut o seară liniștită.

Răzvan Lucescu, aproape de un conflict fizic

Moreira, jucătorul din Uruguay, a fost eliminat și s-a îndreptat spre antrenor, iar cei doi au avut un schimb dur de replici de la marginea terenului.

Cu toate că Panserraikos a terminat partida cu doar nouă jucători – Moreira (minutul 69) și Deligiannidis (minutul 83) fiind eliminați, seara nu a fost atât de liniștită pentru antrenorul român.

Un incident a tulburat partea a doua a meciului. În minutul 69, după ce Moreira a primit al doilea cartonaș galben și a fost trimis la vestiare, mijlocașul uruguayan a trecut pe lângă Răzvan Lucescu. Sud-americanul i-a spus ceva antrenorului, iar Lucescu i-a răspuns. Apoi, Moreira l-a împins pe Lucescu, dar conflictul s-a stins.

La conferința de presă, antrenorul a comentat inclusiv acest incident.

„Nu înțeleg reacția lui Moreira după eliminare. Oricum, el ar fi trebuit să primească al doilea cartonaș galben din prima repriză. A zis ceva de PAOK. L-am întrebat care e problema lui și s-a enervat.

(n.r. terenul) Nu l-au udat înaintea meciului și arăta ca un câmp de cartofi. Nu putem să nu ne gândim la sănătatea jucătorilor. E un mare risc, o accidentare pe o asemenea suprafață le-ar putea afecta întreaga carieră”, a spus Răzvan Lucescu.