Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. Ce au făcut cei de la PAOK Salonic la ultimul meci

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. S-a aflat ce au făcut cei de la PAOK Salonic la ultimul meci din campionatul intern. Liderul primei ligi merge ceas sub comanda românului.

Răzvan Lucescu nu face paşi greşiţi în campionat. Cei de la PAOK Salonic au obţinut o nouă victorie mare în campionat.

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu!

Trupa pregătită de către Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, s-a distrat cu OFI Creta în Superliga Greciei. A fost o disupută din etapa a 16-a a campionatului intern, pe ”Toumba Stadium” din Salonic. La capătul celor 90 de minute, PAOK a câștigat, lejer, cu scorul de 4-0.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu a avut două penalty-uri ratate. Unul irosit de Stefan Schwab în minutul 22, iar celălalt a fost ratat de Mbwana Samata în minutul 45+3. Chiar și așa, PAOK a marcat de patru ori. A câștigat, fără probleme, cele trei puncte extrem de importante în lupta pentru prima poziție din primul eșalon al Greciei, unde concurează cu Panathinaikos, AEK și Olympiakos.

Kiril Despodov a deschis scorul în minutul 39, Rahman Baba a făcut 2-0 în minutul 41, în timp ce Marcos Atonio a majorat diferența în minutul 89. Brandon Llamas a închis tabela de marcaj în minutul 90+2.

După 16 etape desfășurate în campionat, PAOK se situează pe primul loc în campionat, cu 38 de puncte acumulate. Astfel, echipa pregătită de Răzvan Lucescu a înregistrat până acum 12 victorii, două remize și două eșecuri.