Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Anunţul care îl vizează direct pe Edi Iordănescu. Ce a făcut românul în Serie A

Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Anunţul care îl vizează direct pe Edi Iordănescu. S-a aflat ce a făcut românul în Serie A. Fundaşul central al celor de la Genoa continuă forma bună în care se află.

Radu Drăguşin a devenit titular de drept la Genoa. Nici  în ultimul meci al Grifonului nu s-a lăsat mai prejos.

Vestea momentului despre Radu Drăguşin!

Radu Drăguşin a condus-o pe Genoa spre victorie. Echipa rosso blu a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Salernitana, într-un meci din etapa a 10-a din Serie A. Românul Radu Drăguşin a fost titular la Genoa, în duelul cu Salernitana.

În minutul 3, fundaşul lui Edi Iordănescu a trecut pe lângă deschiderea scorului. L-a încercat cu o lovitură de cap pe portarul Ochoa, la cornerul executat de Gudmundsson.

Unicul gol al meciului a fost înscris de jucătorul islandez, Albert Gudmundsson. Nordicul a marcat în minutul 35. Radu Drăguşin a fost integralist, în timp ce George Puşcaş a rămas pe banca de rezerve la Genoa.

În clasament, Genoa este pe locul 13, cu 11 puncte, iar Salernitana se află pe locul 19, cu doar 4 puncte. Pentru fundaşul tricolorilor urmează provocarea carierei în luna noiembrie. România îşi joacă viitorul la EURO 2024. Va avea o dublă de foc cu Israel şi Elveţia. Ţara noastră are şansa de a merge la un turneu final după 8 ani de pauză.