Vestea momentului despre Dennis Man! Italienii nu l-au scăpat din ochi pe tricolor. Ce au spus după meciul cu Columbia

Vestea momentului despre Dennis Man! Italienii au venit cu marele verdict, în urma prestației internaționalului din cadrul partidei de pregătire dintre tricolori și reprezentativa Columbiei.

Dennis Man, luat în colimator de către italieni! Străinii au analizat în detaliu prestația atacantului de la echipa națională.

Vestea momentului despre Dennis Man!

România – Columbia, 2-3, în cadrul celui de-al doilea amical al lunii martie, premergător turneului final din Germania! Tricolorii au fost conduși cu 3-0 până în minutul 80 al partidei, însă Ianis Hagi și Florin Tănase au redus din diferență în ultimele minute de duel.

Dennis Man a fost introdus în teren în minutul 77 și i-a pasat decisiv lui Tănase, care a finalizat cu succes, în minutul 90+4. Același Man care a marcat pentru România și în duelul cu Irlanda de Nord, 1-1.

Jurnaliștii italieni au tras o concluzie clară în urma prestației elevilor lui Edi Iordănescu.

”Assit-ul frumos al lui Dennis Man nu a fost suficient pentru ca România să finalizeze revenirea împotriva Columbiei, care a condus cu 3-0 cu zece minute înainte de la final.

Atacantul Parmei i-a dat mingea lui Florin Tănase pentru a face 2-3 în minutul al treilea din prelungiri, dar era deja prea târziu pentru naționala condusă de antrenorul Edward Iordănescu.

Dennis Man a intrat pe teren în minutul 77, în timp ce coechipierul său Valentin Mihăilă a început meciul de pe Civitas Metropolitano ca titular și a fost înlocuit în timpul jocului!”, a relatat parmalive.com.

”Man nu mai trebuie observat, este o certitudine!”

Giovanni Becali, a cărui firmă de impresariat îl reprezintă pe Dennis Man, a vorbit despre succesul atacantului celor de la Parma.

„A fost multă lume la meciul cu Columbia, dar nu știu să vă spun cine. Lumea vine la meciurile astea… Dacă veneau în România (n.r. la meciul cu Irlanda de Nord), știam pentru ce.

Dar acum este o certitudine. Scouterii mai vin la meci, observă… Cu Irlanda de Nord, din câte știu eu, n-au fost scouteri pentru Man la meci. V-am spus motivul.

Fiind un meci cu Columbia, în deplasare, poți să știi? Oamenii vin să vadă și columbienii. Multe echipe îl au în vizor. Deocamdată, este prea devreme să vorbim.

(n.r. un transfer la Borussia Dortmund?) Este posibil, nu știu. Sunt multe echipe care se uită după el. Și acum a arătat foarte bine. Își continuă evoluțiile de la Parma!”, a spus Becali, conform iamsport.ro.