UTA Arad – Petrolul Ploiești 2-0. Scandal în tribune. Mai mulți copii au fost loviți

UTA Arad  a învins-o pe Petrolul Ploiești, scor 2-0, în ultimul meci al etapei a 2-a din Liga 1.

David Miculescu a fost omul meciului. Primul gol l-a marcat în minutul 11 după o gafă a portarului oaspeților, Raul Avram. Până la finalul reprizei ambele echipe au mai avut ocazii, dar tabela de marcaj nu s-a modificat. Miculescu a reușit dubla în minutul 69 după ce l-a învins pentru a doua oară pe Avram. Petrolul nu a reușit să-și revină. Spre final jucătorii ambelor echipe au comis o mulțime de greșeli

UTA Arad a pierdut în prima etapă partida pe care a jucat-o la Pitești, contra celor de la FC Argeș, 2-0, în timp ce Petrolul Ploiești a fost învinsă de FC Voluntari, 1-0.