Urmașa Simonei Halep, la un pas de performanța carierei! S-a terminat duelul dintre Jaqueline Cristian și Daria Kasarkina. Ce a făcut românca

Jaqueline Cristian s-a oprit în sferturile de finală în sferturile de finală, ale turneului de la Charleston după un set câștigat.

Românca a fost eliminată de Daria Kasatkina (11 WTA), scor 7-6(4), 2-6, 3-6.

Jaqueline Cristian, out de la Charleston

Jaqueline Cristian a fost eliminată  în sferturile de finală ale turneului „WTA 500” de la Charleston. A pierdut în fața Dariei Kasatkina (11 WTA), în trei seturi, scor 7-6(4), 2-6, 3-6.

Jaqueline Cristian i-a făcut față adversarei sale doar un set, jucând de la egal la egal. Meciul care a dus-o pe Kasatkina în semifinale a durat două ore și 43 de minute.

Pentru parcursul de la WTA Charleston, Cristian a primit un cec în valoare de 22.146 de dolar și 108 puncte în ierarhia mondială.

În semifinale, Daria Kasatkina va întâlni câștigătoarea dintre Jessica Pegula (5 WTA) și Victoria Azarenka (26 WTA).