Dan Şucu se remarcă cu bodyguarzii! Gest şocant al patronului de la Rapid. Ce a făcut imediat după înfrângerea cu CSU Craiova

Rapid a fost învinsă pe teren propriu, de către CSU Craiova, 1-2, în cadrul etapei #7 din play-off-ul Superligii! Gruparea din Bănie a deschis scorul partidei prin Andrei Ivan, în urma unei lovituri excepționale de cap a atacantului. Giuleștenii au egalat în repriza secundă prin Borisav Burmaz. Oaspeţii au dat însă lovitura în prelungiri, prin Alexandru Crețu.

Fundașul celor de la CSU Craiova a punctat în urma unei lovituri de cap, minge primită pe traiectorie fixă de la Alexandru Mitriță. Parcursul formației din Giulești, în play-off, a produs un dezechilibru total în vestiarul celor de la Rapid. Dan Șucu era la capătul puterilor, la finalul meciului.

Gest şocant al patronului de la Rapid!

Dan Șucu a rămas minute întregi în tribuna oficială, după finalul partidei, uimit de situația actuală a echipei care reprezenta o amenințare pentru rivalele din campionat, la finalul sezonului regular. În prezent, Rapid se situează pe locul cinci în clasament, cu doar un punct obținut în play-off.

Patronul din Giulești a fost așteptat de către jurnaliști, în parcarea subterană a arenei. Frapat de un nou insucces al echipei sale, Șucu a mers spre mașină, tăcut, cu capul în pământ. Omul de afaceri a fost înconjurat de șase gărzi de corp.

Finanțatorul a informat ziariștii, printr-un intermediari, că nu va oferi niciun fel de declarație, sfătuindu-i pe aceștia să meargă la ”zona presei”.