Un fost internațional îl arată cu degetul pe Adrian Mutu după Rapid – Hermannstadt: ‘Nu am înțeles ce a vrut’

Rapid a pierdut meciul cu Hermannstadt, scor 0-1, iar Basarab Panduru îl arată cu degetul pe Adrian Mutu. Îl consideră vinovat pentru acest eșec al giuleștenilor.

Fostul jucător al Stelei spune că Mutu a fost total neinspirat când a decis primul 11. Și asta pentru că Ongenda, Papeau și Alex Ioniță s-au încurcat unul pe celălalt în prima repriză.

Basarab Panduru: „Eu nu am înțeles ce a vrut Rapid de la meciul ăsta”

„Eu nu am înțeles ce a vrut Rapid de la meciul ăsta. Ori au crezut că pot băga pe oricine și o bat pe Hermannstadt. Ori au fost jucătorii titulari obosiți și au avut nevoie de pauză, ori au văzut banca lui Hermannstadt și au zis să țină titularii pe bancă și să îi bage în repriza a doua.

Nu prea știu cum a gândit Mutu primul 11. Au fost jucători care au jucat puțin sau deloc. Mă refer la Ongenda, la Luckassen, care a jucat doar câteva minute în ultimele meciuri. Nici măcar nu l-a pregătit înainte să îl bage titular, să joace mai mult în ultimele partide.

În prima repriză erau unul peste altul, Ongenda, Papeau și Ioniță, undeva în centrul terenului. Nu știu ce au vrut de la meciul ăsta”, a declarat Basarab Panduru la emisiunea Sport Center, moderată de Dan Udrea la Orange Sport.

Rapid este pe locul 4 în Superliga, la 9 puncte de liderul Farul.