Umilinţă totală pentru vedeta lui Elias Charalambous! L-a făcut praf în direct: ‘A pierdut toate mingile’

Umilinţă totală pentru vedeta lui Elias Charalambous! Un fost stelist l-a făcut praf în direct după ce prestațiile sale nu au fost deloc bune la meciul cu Rapid, care s-a terminat cu scorul de 2-1 pentru giuleșteni.

Octavian Popescu a fost rezervă la meciul FCSB-ului cu Rapid, însă a fost introdus la pauza, în locul lui Ovidiu Popescu.

Umilinţă totală pentru vedeta lui Elias Charalambous!

Bănel Nicoliță a analizat prestațiile decarului și l-a criticat foarte dur după ce acesta a pierdut toate mingiile.

Cât despre Rapid, Bănel crede că motivul pentru care aceștia au câștigat duelul, este unitatea.

„Așa au câștigat. Au fost mai uniți decât cei de la FCSB. Au jucat mai mult în echipă decât a făcut-o FCSB. Am fost la meci și am văzut la FCSB jucători care joacă doar pentru ei.
Tavi (n.r. – Popescu) a intrat în a doua repriză și a pierdut toate mingile. N-a câștigat un duel. Și-atunci?”, a declarat Bănel Nicoliţă, conform fanatik.ro.

Şi Gigi Becali l-a pus la zid pe Octavian Popescu pentru serviciile oferite la meciul din etapa a 15-a.

„L-am băgat pe Tavi Popescu. Nu îţi vine să crezi că un jucător care a fost cel mai bun în România e acum cel mai slab. Echipa a fost făcută greşit, dar după, cu schimbările făcute, a fost şi mai slabă, cu Tavi”, a declarat Gigi Becali, conform sursei citate mai sus.

„Joacă o repriză, apoi gata, cedează”

Bănel Nicoliţă subliniază faptul că jucătorii nu dau tot ce au mai bun pe teren. Acesta este de părere că, elevii lui Elias Charalambous, ar trebui să demonstreze faptul că își doresc să intre pe teren.

„Același lucru tot timpul. Joacă o repriză, apoi gata, cedează. A jucat foarte bine prima repriză, a condus cu 2-0, continuă să ataci, continuă să dai 3-0, 4-0, cât poți. Ai echipă, ai jucători de nivelul ăsta. Nu mă așteptam o secundă să egaleze în stilul cum a jucat Petrolul.

Orice suporter, chiar dacă nu ținea cu FCSB, nu credea vreodată că Petrolul va putea să egaleze. S-au retras iar, multe greșeli în apărare. Nu știu, e o problemă acolo. Nu contează cine ia deciziile.

În momentul când intri în teren tu nu vrei să-i arăți că ţii să joci? Robert (n.r. Niță), nu mai ai 15 ani, știi și tu lucrul ăsta”, a declarat Bănel Nicoliță, pentru aceași sursă.