Bănel Nicoliţă s-a enervat cumplit! I-a făcut praf pe jucătorii lui Elias Charalambous. A dat de pământ cu cei de la FCSB în direct

Bănel Nicoliţă s-a enervat cumplit! I-a făcut praf pe jucătorii lui Elias Charalambous. A dat de pământ cu cei de la FCSB în direct. Fostul favorit al lui Gigi Becali nu-şi explică de ce vicecampioana a pierdut cele trei puncte cu Petrolul.

Bănel Nicoliţă îi pune la zid pe jucătorii actuali ai celor de la FCSB, după egalul cu Petrolul. FCSB a condus cu 2-0 în deplasarea de la Ploieşti, dar a fost egalată în repriza secundă.

Bănel Nicoliţă s-a enervat cumplit!

Bănel Nicoliţă spune că jucătorii ar trebui să arate că îşi doresc să intre în teren, indiferent de cine ia deciziile la FCSB. „Același lucru tot timpul. Joacă o repriză, apoi gata, cedează. A jucat foarte bine prima repriză, a condus cu 2-0, continuă să ataci, continuă să dai 3-0, 4-0, cât poți. Ai echipă, ai jucători de nivelul ăsta. Nu mă așteptam o secundă să egaleze în stilul cum a jucat Petrolul.

Orice suporter, chiar dacă nu ținea cu FCSB, nu credea vreodată că Petrolul va putea să egaleze. S-au retras iar, multe greșeli în apărare. Nu știu, e o problemă acolo. Nu contează cine ia deciziile.

În momentul când intri în teren tu nu vrei să-i arăți că ţii să joci? Robert (n.r. Niță), nu mai ai 15 ani, știi și tu lucrul ăsta”, a declarat Bănel Nicoliță, conform fanatik.ro.

Momentan, vicecampioana este lider în Superliga, cu 4 puncte avans faţă de echipa de pe locul secund, CFR Cluj. Echipa din Gruia are un meci mai puţin. Joacă în această seară cu Farul lui Gică Hagi.