Umilinţă totală pentru Dan Şucu! L-a făcut praf în direct. Rapid, într-o criză uriaşă

Rapid a fost urmărită de ghinion, de la debutul în play-off-ul Superligii și până în prezent! Giuleștenii au înregistrat nu mai puțin de șase eșecuri și o remiză în cadrul celor șapte etape disputate în mini campionatul pentru titlu.

Echipa a bifat eșec și în ultima rundă, 1-2 cu CSU Craiova, pe teren propriu. În urma acestui rezultat, gruparea alb-vișinie se situează pe locul cinci în clasament, cu doar un punct obținut în play-off, în urma remizei cu FCSB. Rămași fără antrenor, subit, Dan Șucu nu reușește să restabilească echilibrul în vestiar.

Rapid, într-o criză uriaşă!

Basarab Panduru a fost primul care a reacționat, în urma duelului direct cu oltenii. Fostul component al echipei naționale a criticat dur strategia patronului grupării de lângă Podul Grant.

”Te bat toți pentru că nu știi ce trebuie să faci. Tu ai venit, ai dat cu bagheta în masă și ai zis așa: ‘Vreau locul 1-3, 2-3 zic așa, pentru fraieri, de fapt vreau locul 1’. Te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!

Și pentru prima dată în ultimii mulți ani, te faci de ras. E foarte ușor să zici că ai făcut totul corect, poate alegerile făcute nu au fost corecte. Nu știi ce să faci, îți trebuie timp!”, a declarat Basarab Panduru, la Orange Sport.

Pe de altă parte, Panduru a făcut o scurtă analiză și asupra partidei care s-a desfășurat în Giulești. Fostul mijlocaș consideră că o remiză între Rapid și CSU Craiova ar fi fost rezultatul cel mai convenabil. Susține cu vehemență că Alexandru Mitriță este speranța și motorul grupării din Bănie.

”Nici nu știam dacă mă așteptam la golul ăsta din minutul 96, deși în minutele 88 și 89 au fost două ocazii. În minutul 88, Danciu a avut o ocazie mare, apoi Borza a intrat în careu. Parcă un 1-1 era un rezultat ok.

Intră Mitriță, inventează centrarea asta, Crețu pe bara a doua bagă mingea în poartă și Craiova obține o victorie importantă pentru ea în această seară!”, a mai declarat Panduru.