Umilinţă totală în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Farul. Echipa lui Gică Hagi a încasat-o grav

Umilinţă totală în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Farul. Echipa lui Gică Hagi a încasat-o grav. E cea mai mare înfrângere din Superliga, după eliminarea din play-off-ul Conference League.

Trupa lui Gică Hagi a fost o echipă de judeţ în Bănie. FCU Craiova a bătut-o la scor pe Farul şi a reuşit să-şi revină după înfrângerile din etapele trecute.

S-a terminat FCU Craiova-Farul

Farul lui Gică Hagi a început cu posesie, dar atât. FCU Craiova a deschis scorul repede prin Van Durmen, în minutul 18. Pe final de primă repriză, după un contraatac perfect dus de Mascarenhas Dragoş Albu a dublat avantajul oltenilor. Scorul a luat proporţii în partea secundă, când Baeten a făcut 3-0. A marcat şi Bauza, în minutul 80. S- a terminat FCU Craiova-Farul 4-0 şi echipa lui Hagi e într-o criză uriaşă.

FCU Craiova – Farul, echipele de start:

FCU CRAIOVA (4-2-3-1): R. Popa – Compagnucci, Lacroix, Henriques, Mascarenhas – Dr. Albu, V. Achim (cpt.) – Baeten, Bauza, Van Durmen – Chițu
Rezerve: Gurău – Negru, Padula, V. Pop, Sidibe, Blidar, Bahassa, Blănuță, Ibrahim
Antrenor: Dumitru Vasilică (interimar)

FARUL (4-3-3): Aioani – Dussaut, Boli, M. Popescu, Kiki – Artean, Dr. Nedelcu (cpt.), Grameni – Vînă, L. Munteanu, Mazilu
Rezerve: Buzbuchi – Grigoryan, D. Sîrbu, Marins, N. Popescu, Băluță, Budescu, Queiros, Sali
Absent: Benchaib (accidentat)
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Stadion de Fotbal pentru municipiul Craiova (Craiova)
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraș), A1: Vasile Marinescu (București), A2: George Neacșu (Câmpulung Muscel)
Arbitru VAR: Rareș Vidican (Satu-Mare), AVAR: Raul Ghiciulescu (Lugoj)