Surprize mari în Champions League! Liverpool şi Bayer, victorii uriaşe. Rezultatele complete

Surprize mari în Champions League! Liverpool şi Bayer au obţinut victorii uriaşe. Rezultatele complete ale unei seri în care s-a marcat, din nou, pe bandă rulantă. Echipa germană, Bayern Munchen, a întrecut marţi seara, acasă, formaţia FC Barcelona, scor 2-0. Echipa engleză FC Liverpool a învins, pe teren propriu, gruparea olandeză Ajax, iar belgienii de la FC Bruges s-au impus la Porto cu scorul de 4-0

Bayern Munchen a înscris cele două goluri ale victoriei în decurs de numai patru minute, la începutul reprizei secunde, prin Hernandez şi Sane. Liverpool a reuşit să o întreacă pe Ajax doar în minutul 89, când Matip a marcat golul victoriei.

Surprize mari în Champions League

FC Bruges a marcat de patru ori la Porto, dominând meciul şi devenind lider în grupa B, cu şase puncte.

Rezultatele înregistrate, marţi seară, în meciurie etapei a doua din grupele Ligii Campionilor:

Grupa A: FC Liverpool – Ajax Amsterdam 2-1 (Salah 17, Matip 89 / Kudus 27)

Grupa B: FC Porto – FC Bruges 0-4 (Jutgla 15 penalti, Sowah 47, Skov Olsen 52, Nusa 89)

Grupa B: Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-0 (Andrich 84, Diaby 87)

Grupa C: Bayern Munchen – FC Barcelona 2-0 (Lucas Hernandez 50, Sane 54)

Grupa C: Viktoria Plzen – Inter Milano 0-2 (Dzeko 20, Dumfries 70)

Grupa D: Olympique Marseille – Eintracht Frankfurt 0-1 (Lindstrom 43)

Grupa D: Sporting Lisabona – Tottenham Hotspur 2-0 (Paulinho 90, Arthur Gomes 90+3).