Surpriză uriaşă la ultimul meci al anului! Dan Petrescu, în pragul disperării. S-a terminat CFR Cluj – Hermannstadt

Surpriză uriaşă la ultimul meci al anului din Superliga! Antrenorul echipei din Gruia, Dan Petrescu, este în pragul disperării. S-a terminat partida CFR Cluj – Hermannstadt, cu un gol marcat în prelungiri.

Probleme uriaşe pentru echipa lui Dan Petrescu. Cei din Gruia au ratat şansa de a termina anul 2022 pe primul loc în Superliga.

Dan Petrescu, în pragul disperării

CFR Cluj – Hermannstadt 0-1 şi Dan Petrescu e disperat. A pierdut ultimul meci al anului pe propriul teren. Florin Bejan a marcat golul victoriei pentru echipa lui Marius Măldărăşanu în prelungiri. Trupa din Gruia a jucat slab în faţa sibienilor şi totul se îndrepta spre un 0-0 fără strălucire.

Finalul a fost nebun. Kollinger a fost eliminat pentru două galbene, iar Bejan a marcat în minutul 93. S-a terminat CFR Cluj – Hermannstadt 0-1. CFR termină anul pe 2, la 3 puncte de liderul Farul. De partea cealaltă, sibienii sunt pe poziţia a şasea, de play-off.

CFR Cluj – Hermannstadt. Echipele de start

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Kolinger, Yuri, Camora – Deac, Boateng, Cvek, Bîrligea – Malele, Janga
Rezerve: Sava, Braun, Bălan, Hoban, Bordeianu, Vito, Gîdea, Yeboah, Roger
Antrenor: Dan Petrescu

Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Antoche, Opruț – Biceanu, Mino, Oroian – Medina, Paraschiv, Balaure
Rezerve: Muțiu, P. Petrescu, Iancu, Babic, Baba, Răuță, Năstăsie, Bucuroiu
Antrenor: Marius Măldărașanu

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj-Napoca – Cluj)
Arbitru: Andrei Chivulete / A1: Sebastian Gheorghe, A2: Marius Badea