Surpriză în primul meci al zilei din Superliga! S-a terminat FC Voluntari-FC Botoşani. Partida s-a decis în 5 minute

Surpriză în primul meci al zilei din Superliga! S-a terminat FC Voluntari-FC Botoşani. Partida s-a decis în 5 minute, după o dublă de senzaţie a unuia dintre cei mai importanţi jucători ai gazdelor.

FC Voluntari-FC Botoşani s-a disputat în faţa unei asistenţe extrem de scăzute. De altfel, în Ilfov sunt cei mai puţini spectatori aproape etapă de etapă.

Surpriză în primul meci al zilei din Superliga!

FC Voluntari-FC Botoșani s-a decis în partea secundă. În prima parte, gazdele puteau deschide scorul. Totuşi, Adam Nemec a ratat un penaşty în minutul 44. Ducan a parat însă penalty-ul slovacului.

362 de oameni au fost pe stadion, la acest meci. Printre aceştia, şi mulţi oficiali din Superliga. Partida s-a decis în 5 minute. George Merloi a reuşit o dublă în minutele 53 şi 56. În minutul 88, Armaş şi-a introdus mingea în propria poartă. S-a terminat FC Voluntari-FC Botoşani 2-1 şi ilfovenii pornesc cu dreptul în noul sezon. De partea cealaltă, trupa lui Marius Croitoru a arătat ca o veritabilă candidată la evitarea retrogradării.

FC Voluntari – FC Botoșani, echipe de start:

FC VOLUNTARI (3-4-3): Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș (cpt.) – D. Andrei, Rață, Crepulja, Boboc – Răduț, Nemec, Merloi
REZERVE: J. Fernandez – Paz, I. Andres, R. Popescu, Florea, Voican, Al. Munteanu, Dumiter, Cocian