Sorana Cîrstea surprinde pe toată lumea! Ce a putut să facă sportiva noastră. Imaginea a devenit virală / Foto

Sorana Cîrstea surprinde pe toată lumea! S-a aflat ce a putut să facă sportiva noastră. Imaginea a devenit virală. Totul s-a întâmplat în noua casă a celei mai bine clasate jucătoare din România.

Sorana Cîrstea (33 de ani) este foarte fericită înainte de începerea turneului WTA 1000 de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), care are loc în perioada 18-24 februarie.

Sorana Cîrstea surprinde pe toată lumea!

Sorana Cîrstea este bucuroasă că săptămâna viitoare va juca în orașul ei de rezidență, Dubai.

Cîrstea s-a pregătit deja în complexul turneului WTA 1000 și a împărtășit cu fanii bucuria pe care o trăiește.

„Cel mai fericit copil din lume”, a fost mesajul scris de Sorana Cîrstea în descrierea imaginii postate.

Sorana Cîrstea este într-o formă excelentă, ea ocupând locul 22 în clasamentul mondial. Românca mai trebuie să urce doar o poziție pentru a-și egala cel mai bun loc al carierei, locul 21 WTA.

Cîrstea a devenit cea mai bună jucătoare de tenis a României, după ce Halep a fost suspendată. Sportiva din Constanța are și ea amintiri de neuitat de la Dubai, deoarece a câștigat de două ori la turneul din Emirate.

Halep a câștigat pentru prima dată turneul de la Dubai în 2015, învingând-o pe Karolina Pliskova (Cehia) cu 6-4, 7-6(4) în finală. Cinci ani mai târziu, în 2020, a învins-o pe Elena Rybakina (Kazahstan) cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6(5).