Slavia Praga face legea în grupa CFR-ului! Cehii s-au îndepărtat înaintea duelurilor directe. Ardelenii, lanternă roşie a grupei

Slavia Praga face legea în grupa CFR-ului! Cehii s-au îndepărtat înaintea duelurilor directe. Ardelenii au ajuns lanterna roşie a grupei de Conference League, una care părea abordabilă pentru echipa lui Dan Petrescu la tragerea la sorţi.

Dan Petrescu şi CFR Cluj au un parcurs groaznic în grupele Conference League. După un 1-1 norocos cu Balkani, ardelenii au pierdut acasă cu umbra lui Sivasspor.

Slavia Praga face legea în grupa CFR-ului!

De partea cealaltă, Slavia Praga a obţinut o victorie importantă. Cehii au câştigat cu cei de la Ballkani, cu scorul de 3-2. În urma acestor rezultate, Slavia Praga a urcat pe primul loc în grupa de Conference League.

1. Slavia Praga 1 1 0 4-3 4
2. Sivasspor 1 1 0 2-1 4
3. Ballkani 0 1 1 3-4 1
4. CFR 0 1 1 1-2 1
Echipa olandeză AZ Alkmaar şi gruparea elveţiană Basel au reuşit victorii joi seara în meciurile disputate în etapa secundă a grupelor Conference League şi au ajuns la 6 puncte în clasamentele grupelor E şi H.

AZ Alkmaar a fost zeci de minute egala echipei din Liechtenstein, Vaduz, dar olandezii au reuşit să se desprindă în ultimele zece minute, marcând de trei ori. Alkmaar conduce în grupa E cu 6 puncte. Basel s-a impus la Vilnius, cu Zalgiris, şi a ajuns şi ea la şase puncte, dar în grupa H.