Seară nebună în Champions League! S-au decis ultimele două echipe calificate în sferturi. Meci pe muchie de cuţit între Inter şi Atletico + Rezultate complete

Seară nebună în Champions League! S-au decis ultimele două echipe calificate în sferturile de finală ale competiţiei. Meci pe muchie de cuţit între Inter şi Atletico, după victoria la limită a italienilor din tur.

Au fost ultimele două optimi din acest sezon ale competiţiei. Ambele partide au fost interesante, mai ales că rezultatele din tur nu dădeau favorite certe la calificare.

Seară nebună în Champions League!

În primul meci al serii, s-au întâlnit Borussia Dortmund şi Eindhoven. Asta după ce în tur cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1. Nemţii au deschis scorul extrem de repede, după doar două minute, prin Sancho.

Olandezii au încercat să revină pe tabelă. Au avut ocazii în partea secundă, dar nu au putut să-şi apropie calificarea. mai mult, Reus a făcut 2-0 în prelungirile meciului. Dortmund a bătut cu 2-0 şi a reuşit calificarea în sfarturile competiţiei.

Mult mai dramatic a fost meciul dintre Atletico Madrid şi Inter Milano. asta deşi milanezii câştigaseră cu 1-0 meciul tur. Mai mult, au avut 1-0 şi în Spania, după reuşita lui Di Marco. Oamenii lui Diego Simeone au întors însă meciul. Griezmann a egalat în minutul 35.

În minutul 87, Depay a făcut 2-1 şi a dus meciul în prelungiri. Până la urmă, echipa calificată s-a decis la loviturile de departajare. Acolo, interiştii au ratat pe bandă rulantă şi Atletico Madrid merge în sferturi după ce o elimină pe finalista de anul trecut.