Scandal uriaş la meciul celor de la FCSB! Dezvăluirile care vor produce un mare scandal. Ce s-a întâmplat între arbitru şi cabina VAR

Scandal uriaş la meciul celor de la FCSB! Dezvăluirile care vor produce un mare scandal. S-a aflat ce s-a întâmplat între arbitru şi cei din cabina VAR atunci când Darius Olaru a primit cartonaș galben.

FCSB a câștigat cu FC Botoșani, scor 3-2. Arbitrul a acordat nu mai puțin de 3 cartonașe roșii, ultimul lui Darius Olaru. Acesta l-a faultat pe Jaly Mouaddib.

Scandal uriaş la meciul celor de la FCSB!

Meciul de duminică seara nu a fost tocmai unul ușor pentru centralul meciului, Cătălin Buși. Arbitrul a fost nevoit să acorde trei cartonașe roșii.

Primul cartonaș roșu i-a fost acordat lui Antwi, la începutul reprizei, în minutul 15. După a urmat cartonașul roșu a lui Kaprofm de la FC Botoșani, în minutul 56, în urma unui cumul de cartonașe galbene.

Ultimul cartonaș roșu i-a fost acordat lui Darius Olaru, în minutul 86, când a avut o intervenție periculoasă cu ambele picioare în față, astfel doborându-l pe Mouaddib.

Prima dată, Cătălin Buși i-a acordat galben, după care a urmat o analiză în camera VAR, la Cristina Trandafir și Ionuț Coza. Analiza a fost una lungă și grea, deoarece reluările de care dispuneau nu arătau exact momentul. Singura filmare de pe care s-a putut vedea oarecum a fost dintr-un unghi îndepărtat.

Filmarea respectivă a fost vizualizată și de Buși, la marginea terenului, după care a venit verdictul final în cazul lui Olaru, cartonaș roșu, în minutul 91. Acesta va fi suspendat 2 etape, la meciul cu FC Voluntari și cel cu Petrolul.

Cartonașul lui Nana Antwi, comentat

Un moment controversat a fost la cartonașul lui Nana Antwi, care inițial a primit galben, în minutul 15, iar după o analiză VAR, în minutul 18, Cătălin Buși i-a arătat cartonaș roșu.

Faultul a fost comis în postura de ultim apărător, acest lucru s-a constatat tot după consultarea VAR.

Gazdele meciului au învinuit oaspeții, mai exact pe Petro, că l-a deposedat neregulamentar pe Adrian Șut, însă acest lucru nu a fost băgat în seamă.