Scandal uriaş în Superliga! S-a aflat după CFR Cluj-Rapid. Dan Petrescu se va enerva crunt

Scandal uriaş în Superliga! S-a aflat după CFR Cluj-Rapid. Dan Petrescu se va enerva crunt atunci când va afla. Un fost coechipier de la echipa naţională râde de faza la care ardelenii au cerut penalty în prelungiri.

Dan Petrescu s-a enervat crunt după CFR Cluj-Rapid 2-2. L-a scos din minţi faptul că s-a anulat golul lui Maglica din prelungirile meciului.

Scandal uriaş în Superliga!

Acum, în apărarea lui Dan Petrescu sare şi Viorel Moldovan. Fostul internațional consideră că linia trasă de cei din camera VAR nu este o simplă linie. Acesta spune că seamănă mai mult cu un trotuar, motiv pentru care arbitrii nu au putut vedea exact în ce poziție se afla Anton Maglica, în momentul în care a înscris.

CFR Cluj a remizat cu Rapid, scor 2-2. Clujenii au avut un gol anulat pe final de meci. Antona Maglica a înscris, însă reușita atacantului croat a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Viorel Moldovan a avut un comentariu savuros. Cu toate acestea, Moldovan a declarat că atacantul lui Dan Petrescu pare într-o ușoară poziție de ofsaid. „Aia nu e linie, e trotuar! Parcă e pistă pentru biciclete! Ne trebuie un expert, să ne lumineze. Dacă nici VAR-ul nu-şi dă seama, ne dăm noi seama? Pare corpul, puţin, în poziţie de offside”, a declarat Viorel Moldovan, în direct la Prima Sport.