Dan Petrescu și-a ieșit din minți! Scandal uriaș după meciul CFR Cluj-Rapid: ‘A fost viciere de rezultat’ + Și-a făcut praf și propria echipa

Dan Petrescu și-a ieșit din minți. Antrenorul campioanei a făcut un scandal uriaș după meciul CFR Cluj-Rapid. A pus tunurile pe arbitraj, dar nici elevii săi nu au scăpat.

Clujenii au marcat în prelungirile meciului, prin Anton Maglica, dar golul a fost anulat pe motiv de offside, după ce arbitrul a verificat VAR.

Foto. captură TV

”Vor să o curețe pe CFR! Nu zic că meritam victoria, dar dă-mi ce-i al meu! De unde ofsaid? E viciere de rezultat! A fost gol. Restul e cancan.

Știam că așa e înainte de pauză, așa e mereu, nici nu mai vreau pauză. Se duc la națională vedetele noastre și uită să mai joace. Dacă era spiritul bun… Fiecare se gândește la ce trebuie să facă, nu la meci. Băieții au fost cu capul în nori, mai ales cei patru fundași. Cei patru fundași trebuie să-și asume.

Singurul care a intrat bine a fost Braun. Restul, foarte, foarte slabi, nu merită la națională niciunul. Nu știu ce are Camora, are ruptură, nu știu. A jucat puțin accidentat și s-a văzut”, a tunat Dan Petrescu.

CFR Cluj – Rapid s-a terminat 2-2, iar echipa lui Dane Petrescu este pe locul doi în Superliga după Farul.