Scandal uriaş după Rapid – Farul! Atac fără menajamente la adresa lui Hagi: ‘Nu a legat 5 pase. Juca doar pe contraatac’ + Ce este obligat să facă Adrian Mutu

Scandal uriaş după meciul Rapid – Farul! Atac fără menajamente la adresa lui Gică Hagi şi a celor de la Farul. Unul dintre finanţatorii giuleştenilor nu s-a mai abţinut. Victor Angelescu a răbufnit la adresa antrenorului constănţenilor.

Victor Angelescu s-a enervat după ce Gică Hagi a spus că Farul trebuia să aibă 3-0 încă de la pauză pentru că a dominat prima parte.

Scandal uriaş după Rapid – Farul!

Analiza lui Gică Hagi l-a supărat pe Victor Angelescu. Acţionarul giuleştenilor a lăudat echipa lui Adrian Mutu şi a trimis săgeţi clare către Hagi. „Păi, nu știu dacă a avut 3 ocazii ca să dea 3-0. Farul a mai avut o singură ocazie, prin Louis Munteanu. Nu poate spune asta când noi am dat bară în minutul 1 și am avut ocazii în minutele 2 și 14.

Nu cred că Farul a ieșit din propria jumătate în primele 20 de minute. Nu știu dacă ați văzut vreodată Farul să nu poată juca, nu a legat 5 pase. Juca doar pe contraatac.

Noi am jucat mai bine. Rezultatul e nedrept. Eu zic că noi am jucat mai bine și îmi pare rău că nu am câștigat. Din punctul meu de vedere, rezultatul e mincinos. E clar. Poate sunt subiectiv, dar noi am jucat mult mai bine, având în vedere numărul ocaziilor.

În repriza a doua, puteam da 3-4 goluri, iar cei de la Farul nu știu dacă au trecut de două ori de mijlocul terenului”, a spus Victor Angelescu la ProArena.

Obiectivul lui Adrian Mutu

Apoi, acţionarul celor de la Rapid a dezvăluit şi obiectivul lui Adrian Mutu din acest sezon. Rapid trebuie să câştige Cupa României, conform acţionarului giuleştenilor. „Cupa este obiectivul. Acesta este obiectivul lui Adi Mutu. Îmi doresc campionatul, dar nu este un obiectiv în acest sezon”, a mai spus Victor Angelescu, conform sursei citate.