Revenire cu ghinion pentru Cristiano Bergodi în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Sepsi. Final de meci pe muchie de cuţit

Revenire cu ghinion pentru Cristiano Bergodi în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Sepsi. Final de meci pe muchie de cuţit. Antrenorul italian a fost instalat, cu scandal, cu doar o săptămână înaintea Superligii.

Cristiano Bergodi îşi dorea o victorie la revenirea pe Giuleşti, în faţa fostei sale echipe. Meciul a fost unul foarte echilibrat.

Revenire cu ghinion pentru Cristiano Bergodi în Giuleşti!

Trupa lui Cristiano Bergodi a început bine meciul. A avut mai multe şanse de a marca, în prima repriză, dar nu a reuşit să deschidă scorul. A avut şi un posibil penalty, dar cei din camera VAR nu au considerat că duelul Braun Rodriguez ar fi fost în careu. Apoi, în partea secundă, Sepsi a fost mai periculoasă.

Echipa lui Liviu Ciobotariu a avut şi un gol anulat. Acelaşi Braun a comis-o în faţa lui Ştefănescu. Acesta a avansat, l-a ridiculizat pe Cristea şi a marcat. Golul său a fost anulat pentru ofsaid la Safranko. Golul a fost anulat, strict pe regulament. Şutul nu mai putea fi scos de Moldovan pentru că era plasat chiar în plasa laterală. S-a terminat Rapid-Sepsi 0-0 şi trupa lui Bergodi face primul pas greşit în acest campionat, chiar în prima etapă.

Rapid – Sepsi » Echipele de start

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, I. Cristea, Braun – Oaidă, Al. Albu, Papeau – Cîrjan, Dugandzic, Bamgboye
Rezerve: Drăghia – D. Grigore, J. Morais, Emmers, Kait, V. Costache, B. Valle, Pănoiu, Al. Ioniță II
Antrenor: Cristiano Bergodi

Cristiano Bergodi trimite din primul minut 4 dintre achizițiile verii: Iulian Cristea și Braun în apărare, Oaidă la mijloc și Cîrjan în ofensivă.
Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Bălașa, M. Tamas, Oteliță – J. Rodriguez, N. Păun, C. Matei – M. Ștefănescu, Safranko, I. Gheorghe
Rezerve: D. Moldovan – A. Dumitrescu, Oroian, Aganovic, Alimi, Kallaku, R. Varga, Damașcan, Rondon
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: Superbet Arena – Giulești
Arbitru: Sebastian Colțescu / Asistenți: Daniel Mitruți, Mihai Marica
Arbitru VAR: Horia Mladinovici / Arbitru AVAR: Bogdan Gheorghe