Răzvan Lucescu, victorie în derby-ul Salonicului! PAOK și-a luat revanșa!

PAOk nu-și mai învinsese rivala din oraș, pe Aris Salonic, de 5 meciuri. Dar în seara aceasta, echipa lui Răzvan Lucescu a rupt ghinionul. Și-a învins inamicul concitadin cu 1-0.

Meciul nu a început sub zodia norocului pentru Lucescu junior. În minutul 21, mijlocașul Stefan Schwab a ratat penalty-ul obținut după un henț comis de Iturbe. PAOK a avut și o bară, în minutul 34, nimerită de Khaled Narey.

Golul a picat însă în momentul psihologic ideal. În minutul 45+1, Sverrir Ingason a înscris și așa a încremenit tabela.

PAOK a făcut pasul înapoi după pauză, lăsându-i inițiativa lui Aris, dar nu s-a mai întâmplat nimic.

S-a terminat 1-0 pentru PAOK-ul lui Răzvan, care a strâns până acum 32 de puncte, la fel ca Olympiakos, echipa de pe locul 3. Departajarea la final de campionat se face însă după rezultatele din meciurile directe.