Răzvan Lucescu, un nou eșec în Grecia! PAOK se îndepărtează de primele locuri. Lucescu Jr și-a irosit ocazia

Răzvan Lucescu, un nou eșec în Grecia! Formația antrenată de către tehnicianul român a fost învinsă aseară, în derby-ul cu Olympiacos.

Partida dintre PAOK Salonic și Olympiacos s-a terminat cu scorul de 1-3, chiar dacă formația lui Răzvan Lucescu a condus cu 1-0.

Răzvan Lucescu și-a irosit șansa

Răzvan Lucescu și-a irosit șansa. Echipa sa avea ocazia să se apropie de marea rivală, însă din cauza unei reprize secunde dezastruase, Olympiacos a revenit de la 1-0.

Formația „Juniorului” a început bine partida, iar la pauză a condus cu 1-0, după golul marcat de Brandon Thomas în minutul 33.

Repriza secundă a aparținut celor de la Olympiacos. Rivala lui PAOK a enagat rapid, în minutul 59, prin Bakambu. Aceștia au trecut în avantaj în minutul 78 prin golul lui Masouras.

PAOK a forțat egalarea, însă tot „roș-albii” au punctat. El Arabi a marcat în minutul 87 și a stabilit scorul final.

După etapa a 29-a din campionatul Greciei, PAOK Salonic este pe locul 4, cu 57 de puncte. Marea rivală Olympiacos ocupă locul 3, cu 63 de puncte. Primele două poziții sunt ocupate de AEK Atena și Panathinaikos, cu 66 de puncte.