Probleme mari pentru Răzvan Lucescu! Aventura din Grecia s-a transformat într-un coşmar: ‘E scandalul secolului!‘

Controverse după derby-ul lui Răzvan Lucescu din Grecia. Meciul dintre PAOK Salonic și AEK Atena, scor 0-1, a iscat nemulțumiri. Răzvan Lucescu (54 de ani) a văzut partida de la distanță, dat fiind că acesta este suspendat după eliminarea de runda precendentă.

Încă din minutul 7, Schwab a pasat slab și i-a pus pe contraatac pe adversarii de la AEK. Mai apoi, Amrabat a trimis mingea în poartă, dar reușita lui a fost anulată de Aleksei Kulbakov.

Scandal după meciul PAOK Salonic – AEK Atena

Decizia „centralului” a fost criticată înclusiv de publicația Gazzetta.gr, care scrisese inițial că golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Numai că, după reluări, jurnaliștii greci au concluzionat că n-a fost vorba de o poziție afară din joc.

„Nici vorbă de ofsaid. Mingea a ajuns la Pineda, de la un jucător al lui PAOK. Poate a fost un fault sau altceva. Tensiuni între cele două bănci”, au scris aceștia.

Pe de altă parte, AEK a postat un mesaj pe Facebook, în care acuză că anularea golului e scandaloasă.

„Minutul 7, incredibil! Profităm de o pasă greșită, rezultă un contraatac și golul lui Amrabat. Arbitrul a anulat reușit, nimeni n-a înțeles de ce! E scandalul secolului! Am experimentat cel mai mare masacru al ultimilor ani. E tragicomic”, a transmis clubul.

AEK a marcat în minutul 80, grație lui Sergio Araujo. Astfel, formația a ajuns pe primul loc în campionat, cu 63 de puncte. PAOK rămâne pe locul 4, cu doar 57 de puncte.