Răzvan Lucescu şi-a ieşit din minţi! Ce a spus după ultimul rezultat negativ al celor de la PAOK Salonic. Echipa fostului selecţioner, aproape de a rata titlul în Grecia

Răzvan Lucescu nu a mai rezistat și și-a ieşit din minţi! Ce a declarat tehnicianul după ultimul rezultat negativ al celor de la PAOK Salonic. Echipa fostului selecţioner este aproape de a rata titlul în campionatul Greciei.

Probleme pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu. PAOK a reușit doar un egal în partida cu Lamia, din etapa cu numărul 6 din play-off-ul Greciei. Nu au mai câștigat de trei etape.

Răzvan Lucescu și-a ieșit din minți!

Partida dintre Lamia – PAOK 1-1 a durat aproape o sută de minute. Gazdele au marcat în minutul 45+4 și a încheiat meciul cu un om în minus după eliminarea lui Amaral. Formația lui Răzvan Lucescu a egalat în minutul 90+10, la ultima fază, prin Schwab. Răpus de emoții, antrenorul român nici nu a văzut golul pentru că nici nu se mai putea uita la meci.

„Este evident că nu a fost suficientă energie în jocul nostru. Am avut ocazii încă din prima repriză să deschidem scorul, dar nu am reuşit. A venit apoi golul celor de la Lamia chiar înainte de pauză.

În repriza secundă am echilibrat mult jocul şi am avut şanse importante de a înscrie. Am ratat însă şansa de a obţine victoria, cred că am fi meritat”, a declarat Răzvan Lucescu, la finalul partidei.

Tehnicianul român a spus că jucătorii săi vor lupta până în ultima etapă.

”Explicaţia pentru acest rezultat este că venim după o perioadă intensă. Încercăm de la meci la meci să găsim surse de energie pentru a obţine ceea ce ne dorim”, a mai declarat Răzvan Lucescu la finalul partidei.

PAOK nu a mai câștigat de trei etape şi are cu 4 puncte mai puţin decât liderul campionatului, AEK. Până la finalul sezonului mai sunt patru etape.