Probleme mari pentru Răzvan Lucescu! Echipa fostului selecţioner ar putea rata şi ultimul obiectiv al sezonului. Ce a făcut PAOK Salonic în ultima etapă

Probleme mari pentru Răzvan Lucescu! Echipa fostului selecţioner ar putea rata şi ultimul obiectiv al sezonului. S-a aflat ce a făcut PAOK Salonic în ultima etapă. Echipa tehnicianului român a înregistrat un nou rezultat slab şi se îndepărtează de titlu.

După ce a fost eliminată din Conference League echipa lui Răzvan Lucescu este pe cale să rateze şi campionatul.

Probleme mari pentru Răzvan Lucescu!

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia. A fost un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

Lamia a deschis scorul în minutul 45+4, iar în minutul 90 a rămas în inferioritate numerică, fiind eliminat Amaral. PAOK a egalat prin Schwab, în minutul 90+10. Echipa din Salonic ocupă locul trei în clasament, cu 68 de puncte, în timp ce Lamia este pe şase, cu 35 de puncte.

Deși a obținut un punct in extremis, per total rezultatul este unul prost pentru trupa lui Lucescu. PAOK a rămas pe locul al treilea, cu 68 de puncte. Liderul AEK are 72 de puncte şi joacă tot miercuri împotriva principalei urmăritoare, Panathinaikos, cu 71 de puncte. De asemenea, Olympiakos, cu 66 de puncte are șanse să treacă pe trei, în cazul în care îi învinge pe cei de la Aris, aflată pe penultimul loc. Mai sunt doar patru etape de disputat în play-off-ul campionatului Greciei.