Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-FC Voluntari. Ce au făcut oamenii lui Bogdan Andone în meciul supravieţuirii

Final pe muchie de cuţit în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-FC Voluntari. Ce au făcut oamenii lui Bogdan Andone în meciul supravieţuirii. A fost o dispută crucială pentru ambele echipe în penultima etapă din play-out-ul de Superliga.

Oamenii lui Bogdan Andone, protagoniştii unui play-out de senzaţie au început prost meciul cu Voluntari.

S-a terminat FC Botoşani-FC Voluntari

În prima repriză, nu au fost şanse mari de gol la cele două porţi. Echipa lui Florin Pârvu s-a apărat pe două linii. Abia în repriza a doua au venit ocaziile. Enzo Lopez şi Mitrov au lovit bara, spre disperarea celor 7.215 spectatori care au asistat la meci, număr oficial. A fost recordul de asistență pentru cei de la Botoșani în acest sezon.

Ricardinho a avut o şansă uriaşă în minutul 80, dar şi-a bătut joc de o ocazia celor de la Voluntari. În prelungiri, acelaşi Enzo Lopez a avut o ocazie uriaşă, dar Jesus a scos în corner. Sco final FC Botoşani-FC Voluntari 0-0 şi cele două echipe rămân cu emoţii până la finalul sezonului.

FC Botoșani – FC Voluntari, echipele de start:

FC Botoșani: Kukic – Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu – David, Dican, Caputa – Florescu, Lopez, Ofosu
Rezerve: Ducan, Petro, Adams, Șeroni, Mouaddib, I. Filip, Gligor, Mailat, Mitrov, Kaprof, Margiotta, Fulop
Antrenor: Bogdan Andone

FC Voluntari: Fernandez – Boboc, Matricardi, Armaș, Ricardinho, Aliji – Rață, Crepulja, Cascini – R. Popescu, Nemec
Rezerve: Vâlceanu, Ciobanu, Dumiter, Merloi, Paz, Turda, Droppa, D. Florea, Carnat, Lambrinoc, Voican
Antrenor: Florin Pîrvu

Stadion: Municipal (Botoșani)
Arbitru: Sebastian Colțescu // Asistenți: Ovidiu Artene, Sebastian Gheorghe