Radu Drăgușin, implicat în controversa momentului! Un apropiat îl apără. A dat vina pe un alt jucător al lui Tottenham.

Manchester United și Tottenham au remizat pe Old Trafford, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 21 din Premier League.

Radu Drăgușin, implicat în controversa momentului!

Drăgușin nu a fost titular în acest duel, el intrând pe teren în minutul 85, când l-a înlocuit pe Oliver Skipp. Fanii englezi au sesizat o fază din minutul 90+5, când Drăgușin s-ar fi poziționat greșit, Tottenham fiind aproape de a primi un gol.

Florin Manea, impresarul lui Radu Drăgușin, a venit în apărarea jucătorului. Într-un mesaj postat pe rețelele de socializare, Manea a scris: „Trebuie să iei omul din fața ta. În spate, ăla (Udogie) trebuia să strângă”.

După meciul cu Manchester United, Drăgușin a primit nota 6.7 de la specialiștii Sofascore.ro pentru cele 11 minute de joc. În acest timp, internaționalul român a atins mingea de 10 ori și a dat 8 pase către cei mai apropiați coechipieri ai săi.