Radu Drăguşin a comis-o la debutul în Premier League! Critici dure pentru tricolor. Ce greșeală a comis la duelul cu Manchester United

Radu Drăguşin a comis-o la debutul în Premier League. Internaționalul român nu a scăpat de critici după  prestația sa din meciul cu Manchester United.

Manchester United și Tottenham au terminat la egalitate pe Old Trafford, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 21 din Premier League.

Radu Drăguşin a comis-o la debutul în Premier League

Toți ochii au fost pe Radu Drăgușin în duelul dintre Manchester United și Tottenham. Internaționalul român a debutat pentru noua sa echipă.

Ange Postecoglou nu l-a titularizat, ci l-a introdus în minutul 85, înlocuindu-l pe Oliver Skipp. Fanii au observat imediat o fază din minutul 90+5, atunci când Drăgușin s-a poziționa greși, spun ei, iar Tottenham a fost la un pas să ia gol.

Faza i-a împărțit pe suporteri în două tabere. Unii îl susțin pe român, alții l-au taxat imediat.

”E treaba fundașului stânga să intre înauntru atunci când e nevoie. Uită-te la poziția inițială! Din nou, dacă Hojlund primea mingea cu un metru în spatele lui Romero și marca, cine era vinovat? Drăgușin, pentru că nu l-a urmat”, a scris un fan pe platforma Twitter.

Rasmus Hojlund a deschis scorul după trei minute, iar Richarlison a restabilit egalitatea în minutul 19. În minutul 40, portarul lui Tottenham a fost învins de Marcus Rashford. Rodrigo Betancur a fost cel care a stabilit scorul final, 2-2.