Probleme mari pentru Adrian Mutu! Echipa românului a comis-o din nou. Ce au făcut cei de la Neftchi Baku

Probleme mari pentru Adrian Mutu! Echipa românului a comis-o din nou. S-a aflat ce au făcut cei de la Neftchi Baku. Azerii nu o duc bine deloc în noul campionat cu Briliantul pe bancă.

Adrian Mutu nu trece prin cele mai bune momente la Neftchi Baku. Trupa pregătită de antrenorul român a remizat cu Sabail, scor 1-1, în etapa a doua a primei ligi din Azerbaidjan.

Probleme mari pentru Adrian Mutu!

Adrian Mutu a început cu stâmgul aventura la azeri. După ce a pierdut surprinzător pe terenul lui Kapaz, scor 0-1, a mai comis-o şi pe propriul teren. Adversara părea una la îndemână, Sabail, penultima clasată în campionatul precedent.

Cu Laurențiu Reghecampf pe bancă, formația din Baku obținea trei victorii clare contra lui Sabail, 3-0, 3-1 și 2-0.

Trupa lui Mutu a încasat gol din prima repriză. În minutul 34, portughezul Nuno Pedro a deschis scorul. Neftchi Baku a egalat, dar pe final de meci. Kenny Saief a transformat un penalty în minutul 81.

În formația lui Mutu, Mark Tamas și Yuri Matias, fundașii centrali aduși din Superligă, au fost titulari. Pentru Neftchi urmează încă un test în care va avea şansa a doua. Joi, de la ora 20:00, dispută returul cu Beșiktaș, din turul III preliminar al Conference League. Turcii s-au impus cu 3-1 în prima fază.