Paraschiv, decisiv în meciul FC Argeș – Hermannstadt. A marcat golul victoriei în ultimele minute

FC Argeș a pierdut meciul cu Hermannstadt, scor 0-1, din cadrul etapei a noua a Ligii 1. Sibienii rămân astfel neînvinși în acest sezon.

Fc Argeș a avut o primă ocazie în minutul 12, dar Garita a trimis cu capul pe lângă bara porții apărate de Muțiu. În finalul reprizei, tot piteștenii au mai avut o ocazie. Donisa a șutat puternic, dar Muțiu a reținut. Echipa lui Prepeliță a avut ocazii bune și în repriza a doua, dar Daniel Paraschiv a fost cel care a dat golul victoriei în minutul 90 și a ajuns la al treilea meci la rând în care marchează în Liga 1.

FC Argeș are în acest sezon trei victorii, cu U Cluj, CS Mioveni și Chindia, o remiză, cu Botoșani și patru înfrângeri, cu Sepsi, Rapid, FCU Craiova și Hermannstadt.

Hermannstadt, în schimb, este neînvinsă în acest sezon. A adunat 4 victorii, cu CS Mioveni, FC Voluntari, Universitatea Craiova și FC Argeș și patru remize, cu Chindia, FC Botoșani, Farul și FCSB.

Echipele de start la FC Argeș – FC Hermannstadt

FC Argeș: Straton – Jakolis, Dobrosavlevici, M. Constantin, Fabio Vianna – Alceus, Njike – Calcan, Ișfan, Donisa – Garita. Rezerve: Greab, Tofan, Latovlevici, Raynov, Meza Colli, G. Crețu, Covaci, Șerban, Celestine. Antrenor: Andrei Prepeliță

FC Hermannstadt: Muțiu – Butean, Antoche, I. Stoica, Issah – Sota, Năstăsie – Alhassan, Balaure, Popescu – D. Paraschiv. Rezerve: Uțiu, Bejan, Biceanu, Răuță, Medina, Iancu, Petrescu, Oroian, Buhăcianu. Antrenor: Marius Măldărășanu