Omul lui Dan Șucu s-a dezlănțuit! Acuzații devastatoare la adresa lui Gigi Becali. Va ieși un scandal uriaș în Superliga

Omul lui Dan Șucu s-a dezlănțuit! Acuzații devastatoare la adresa lui Gigi Becali înaintea meciului cu Sepsi. Va ieși un scandal uriaș în Superliga.

Victor Angelescu a lăsat să se înțeleagă faptul că FCSB nu av avea probleme în primul meci din play-off și că va câștiga cele trei puncte la meciul cu echipa din Sfântu Gheorghe. FCSB și Sepsi joacă, duminică, de la ora 21.00.

Victor Angelescu, acuzații devastatoare la adresa lui Gigi Becali

Acționarul minoritar de la Rapid nu a ținut cont de nimic și l-a atacat dur pe Gigi Becali. Omul de afaceri susține că FCSB are victoria asigurată pentru că nici în această partidă Ștefănescu nu va juca. Cel mai bun jucător al covăsnenilor va lipsi de pe teren din cauza cumulului de cartonașe galbene.

“La FCSB – Sepsi, e clar că va câştiga. A câştigat ultimele şase întâlniri, i-au cam bătut peste tot. Iar faptul că cel mai bun jucător al lor ia cartonaş galben în minutul 90+4 după ce dai gol în minutul 90+2.

Ştefănescu nu joacă de trei meciuri contra FCSB-ului. Mă aştept ca de la vară Ştefănescu să joace la FCSB, să fie transferat de Gigi Becali. Un galben stupid, e cel mai bun jucător de la ei. Dar înseamnă că a făcut-o de vreo trei ori. FCSB ne-a obişnuit să joace cu Iaşiul şi să îl ia înainte de meci pe Luis Phelipe, cu Hermannstadt îl ia pe Baba Alhassan.

Că tot vorbesc ei de omenie. Eu nu acuz, dar spun că nu mi se pare normal. Să iei un cartonaş galben în minutul 90+4 şi apoi să nu joci. Este statistică. Se vede. Sunt multe altele. Celor care le e frică de omenie au făcut-o de multe ori. Nouă ne-a dat gol Micovschi”, a susținut Angelescu, la Fanatik Superliga, de la Prima Sport.

În cazul în care FCSB va câștiga cu Sepsi în această seară se va distanța la 7 puncte de Rapid. Giuleștenii au fost învinși de Farul, în primul meci din play-off,  scor 1-2.