Omul lui Dan Şucu are tupeu! Scandal uriaş după meciul cu CSU Craiova. Ce i-a scos din minţi pe cei de la Rapid

Omul lui Dan Şucu are tupeu! Scandal uriaş după meciul cu CSU Craiova. S-a aflat ce i-a scos din minţi pe cei de la Rapid. Acționarul minoritar al giuleștenilor atacă dur arbitrajul de la meciul de luni seara.

Rapid a reușit doar un egal pe terenul din Bănie. Victor Angelescu este nemulțumit. Acționarul echipei este de părere că a existat o fază de penalty, în minutul 85, pe care arbitrul trebuia să le-o acorde giuleștenilor.

Omul lui Dan Şucu are tupeu!

Potrivit declarațiilor oferite la fanatik.ro, Victor Angelescu este convins că la faultul făcut de Maldonado asupra lui Oaidă, în minutul 85, era fault clar, și îi cere explicații lui Kyros Vassaras, șeful CCA.

”Sunt supărat că nu înțeleg de ce nu ni s-a dat penalty. Nu ne plângem neapărat, dar nu înțeleg decizia. E penalty cât Casa Poporului. Am auzit teoria că ar fi ofsaid la Rrahmani, dar nu am văzut nicio linie.

E clar că nu s-a analizat că la trasul unei linii oricât de mare sau mic e se stă 4-5 minute la VAR să se vadă dacă e ofsaid. El a stat 30 de secunde. Nu pot să îmi imaginez cum un arbitru se poate uita la reluări și să spună la faza aia că nu e fault.
În minutul 87 e clar. Ce poate să fie pus în dubiu? Cum să nu vezi așa ceva? Nu înțeleg cu ce ajută VAR-ul. Aș vrea și eu o explicație de la domnul Vassaras. Ce s-a întâmplat? Ce vorbesc?”, a declarat acționarul minoritar al Rapidului.

„Vrem o explicație”

„Aș vrea să iasă domnul Vassaras să ne explice. Poate nu am înțeles noi. Poate a fost ofsaid. Poate există o explicație. Poate de data asta s-au tras liniile mult mai repede, a fost ofsaid și atunci ok nu mai e penalty. Dar mă îndoiesc. Nu o să facem niciun memoriu dar vrem o explicație, măcar să ne spună că s-a greșit și cineva să fie sancționat.

Nu mi-e teamă de arbitraj. Eu vreau doar să înțeleg. Am și spus-o și o spun că nu cred că greșește intenționat vreun arbitru. Dar sunt arbitri mai buni și mai slabi.

Domnul Vassaras trebuie să cearnă bine, pentru că nu se poate ca cineva să se uite la faza aia și să nu vadă fault. Și în cazul ăsta nu cred că are ce căuta la Liga 1”, a mai adăugat Victor Angelescu.