O nouă umilinţă pentru Gigi Becali! Un apropiat de-al său nu s-a mai abţinut: ‘În repriza a doua m-am uitat la un film’

O nouă umilinţă pentru Gigi Becali! Un apropiat de-al său nu s-a mai abţinut. A făcut afirmaţii incredibile după meciul UTA-FCSB 3-1. Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoşani, a râs de echipa latifundiarului din Pipera.

Gigi Becali este ironizat şi de apropiaţii săi după UTA-FCSB 3-1. Şeful Botoşaniului, Valeriu Iftime, s-a dezlănţuit.

O nouă umilinţă pentru Gigi Becali!

Valeriu Ifitme a râs de Gigi Becali şi de faptul că acesta l-a schimbat la pauză pe Malcom Edjouma. „Am rămas surprins de rezultat. Știam că la pauză era 1-1 și în repriza a doua m-am uitat la un film. Nu am vrut să mai văd meciul. Faptul că l-a schimbat pe Edjouma, e treaba celor de la FCSB! E jucătorul lunii… Scos la pauză, acum nu știu. Nu știu ce se întâmplă acolo.

(n.r. se întoarce Edjouma la Botoșani?) Nu cred niciodată! Nu va mai ajunge la Botoșani niciodată. Jucătorii ăștia s-au învățat cu bani mulți. Pot reveni la Botoșani doar dacă vor avea vreo sincopă foarte complicată acolo la ei. Edjouma va fi un jucător care va pleca din România”, a spus Iftime, conform sport.ro.

Vicecampioana s-a făcut de râs pe terenul unei echipe care speră să evite retrogradarea din Superliga. A încasat un autogol, iar în repriza secundă a fost de nerecunoscut. Totul s-a dereglat după ce Edjouma a fost schimbat la pauză cu Andrei Cordea. Trupa condusă de pe margine de Lucian Filip a avut ocazii, dar a pierdut lamentabil la Arad, cu scorul de 1-3.