Nicolo Napoli, criză de nervi după egalul cu Chindia: `Aș da nota 3 acestui meci. Nu am putut să jucăm`

Chindia și FCU Craiova au remizat, scor 0-0, într-un meci care a ieșit în evidență mai mult prin contactele extrem de dure dintre jucători.

Oltenii păstrează șanse pur matematice pentru accederea în playoff, iar Chindia pare relaxată în privința salvării de la retrogradare.

Chindia și FCU Craiova s-au anihilat reciproc

Nicolo Napoli a răbufnit la finalul partidei disputate la Ploiești. Italianul a reproșat maniera de arbitraj și consideră că echipa sa a fost neîndreptățită.

„Pentru mine a fost război ce s-a jucat azi, nu fotbal. Se termina fiecare fază după 30 de secunde, maxim un minut. Arbitrul dădea fault la orice, nu a lăsat echipele să joace fotbal. Terenul e normal, puțin mai slab, dar se putea juca.

Acesta e motivul pentru care a fost puțin fotbal, arbitrul nu a lăsat jocul liber. Nu se poate așa. În minutul 2 a fost intrare tare a lor, pentru care cred că trebuia cartonaș roșu, dar arbitrul nu a dat nimic. Are glezna umflată jucătorul nostru.

Mai avem două partide, vedem ce putem să facem pentru a juca în play-off. Contează absența lui Bauza și a fanilor. Fără public nu e fotbal. Nota 3 pentru acest meci aș da”, a spus Nicolo Napoli.

FCU Craiova se află la 4 distanță față de Sepsi OSK, dar covăsnenii mai au de jucat cu Farul Constanța în această etapă.