Lovitură totală pentru Cristina Neagu! Messi din handbal n-a mai putut de una singură. CSM Bucureşti a ratat, din nou, final-four-ul Ligii Campionilor. Nu a avut nicio şansă, în sferturi, contra celor de la Metz.

Cristina Neagu şi CSM Bucureşti au ratat, din nou, principalul obiectiv al sezonului. Deşi are vedete şi salarii uriaşe, echipa Primăriei nu mai reuşeşte nimic în Liga Campionilor.

Lovitură totală pentru Cristina Neagu!

Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă şi sâmbătă, în deplasare, de formaţia Metz Handball, scor 29-23 (15-14), în manşa retur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. CSM ratează calificarea la Turneul Final Four, la care a jucat ultima dată în 2018.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Grijseels 7 goluri, Burgaard 6, Valentini 6, pentru Metz, respectiv Cristina Neagu 6, pentru CSM.

În manşa tur, la Bucureşti, Metz s-a impus cu 27-24, iar cu dublă victorie se califică la Turneul F4 de la Budapesta, din 1-2 iunie. CSM Bucureşti s-a calificat în sferturi, după dubla cu Krim Ljubljana din faza play-off (30-24, 30-24).

Anterior, campioana României a încheiat pe locul 4 în grupa A. A ratat calificarea directă în sferturi, în urma rezultatelor: 28-24 şi 25-29 cu Odense, 24-26 şi 31-28 cu SG BBM Bietigheim, 23-27 şi 26-24 cu Gyor, 41-26 şi 35-26 cu IK Savehof, 28-30 şi 21-24 cu Brest, 29-24 şi 44-26 cu Buducnost, 29-29 şi 30-23 cu DVSC Debrecen.

În sferturile de finală se mai joacă partidele dintre FTC Budapesta – Team Esbjerg (25-26 în tur), Vipers – Gyor (23-30) şi SG BBM Bietigheim – Odense (30-26). Deţinătoarea trofeului este Vipers Kristiansand.