Nebunie la Paris! 14 suporteri au fost arestați direct pe stadion /Video

PSG a câștigat partida cu Maccabi Haifa, scor 7-2, în etapa a 5-a din faza grupelor Uefa Champions League.

Nu toți fanii de pe arena s-au bucurat de spectacolul fotbalistic, 14 persoane au fost arestate în incinta stadionului.

Ce motiv au avut forțele de ordine să intervină

O persoană a fost reținută pentru ultraj, un fan al PSG-ului a fost arestat pentru furt de la suporterii israelieni,, iar 12 persoane au ajuns în arest pentru pirotehnie.

Meciul a fost considerat unul de înalt risc, iar autoritățile au mobilizaţ 800 de membri ai forţelor de ordine.

Fanii lui Maccabi Haifa au început ”show-ul” încă din debutul partidei și au aprins torțe și fumigene în sectorul oaspeților.

Partida a fost întreruptă minute bune din cauza fumului degajat de obiectele pirotehnice folosite de fani.

PSG a fost în formă de zile mari

Meciul a fost unul excepțional, cu Messi, Neymar și Mbappe dispuși la spectacol.

Messi a deschis balul în minutul 19, iar Mbappe și Neymar au mărit avantajul în minutele 32 și 35. Maccabi Haifa a redus din diferența scorului în minutul 38 prin Seck

Messi a marcat golul de 4-1 în minutul 45.

Repriza a doua a început cu un gol al celor de la Maccabi Haifa. Același Seck a punctat în minutul 50 și astfel a reușita dubla în partida de pe Parc des Princes.

Mbappe a mai punctat o dată în minutul 64, Goldberg și-a introdus mingea în propria poartă în minutul 67, iar Soler a închis tabela în minutul 84.