Avertisment crunt pentru Costel Gâlcă! Sorin Cârţu s-a dezlănţuit. Cuvinte dure la adresa echipei după înfrângerea cu CFR Cluj

Avertisment crunt pentru noul antrenor de la CSU Craiova, Costel Gâlcă! Sorin Cârţu s-a dezlănţuit și nu mai acceptă puncte pierdute. Cuvinte dure la adresa echipei după înfrângerea cu CFR Cluj, 0-1.

Costel Gâlcă a fost învins de ardelenii de la CFR Cluj, 0-1, în meciul de debut pe banca oltenilor. CSU Craiova luptă pentru poziția a doua din play-off-ul Superligii și nu mai poate permite niciun punct pierdut.

Avertisment pentru Costel Gâlcă!

Sorin Cârțu este supărat pe jucătorii de la CSU Craiova. Acesta a vorbit la FANATIK despre partida cu CFR și a spus că echipa antrenată de Gâlcă irosește prea uşor momentele bune şi îşi reactivează adversarii oferind pe tavă punctele:

“Obiectivul nostru este locul doi, este clar. L-am anunţat de mai mult timp. Puteam să îl consolidăm şi am dat cu picioare unor situaţii foarte bune, în special, pe meciuri de casă, pe teren propriu.

Nu doar la meciul cu CFR Cluj, ci şi cu Farul. Pe Farul i-am băgat în joc. Noi reactivăm adversarii. Aşa am făcut cu Farul, aşa şi cu CFR. Le-am dat apă vie după înfrângerea dură cu Farul. Noi suntem mama bună care îi ajută pe toţi. Noi am pus presiune mare pe ei când a fost 1-0, după ce au dat gol.

Când realizăm ceva, realizăm cu mai multă suferinţă. În prima repriză, nici noi, nici CFR nu am… Parcă am intrat cu gândul de a nu pierde partida, nu de a câştiga. Cea mai periculoasă acţiune a fost dintr-o degajare a lui Popescu.

Repriza a doua a fost mult mai activă. Iar cei care au fost mai eficienţi au fost CFR Cluj. Am avut şi noi situaţii prin Creţu, prin Soiri în ultimele minute, dar au reuşit să puncteze la o fază în care mingea a rămas cu puţin noroc. Este demn de multă naivitate.

CFR Cluj a avut ocazii mai clare în repriza a doua decât ale noastre. Mi-a plăcut atitudinea şi prezenţa în joc a lui Houri, Baiaram. Markovic a avut atitudine, dar nu a fost decisiv”, a spus Sorin Cârţu, conform sursei citate.