Mirel Rădoi l-a distrus pe Papp! Ce urmează pentru fundaşul lui CSU Craiova: ‘Sunt foarte supărat’

Mirel Rădoi l-a distrus pe Papp! S-a aflat ce urmează pentru fundaşul lui CSU Craiova după ce şi-a lăsat echipa cu un om mai puţin după ce a fost eliminat în pauza meciului.

Este scandal mare după CSU Craiova – Hapoel Beer Sheva 1-1. Sorin Cârţu şi Mirel Rădoi l-au pus la zid pe Paul Papp.

Mirel Rădoi l-a distrus pe Papp!

Soarta lui Papp pare pecetluită după această eliminare. Rădoi îi caută deja înlocuitor. ”
Au fost o echipă anonimă în seara asta şi pe neatenţii puteam să pierdem. Sunt foarte buni acasă, sunt împinşi acasă de spectatori. Ştiam că în deplasare sunt temători. Suntem singura echipă care le-am marcat gol în deplasare.

Mă aşteptam la un meci disputat, dar nu cu astfel de evenimente. O primă repriză foarte bună, dar am avut ghinion. Apoi, a venit acea nebunie a lui Paul şi a trebuit să cedăm teren adversarului. Mă bucură atitudinea lor după golul primit şi am profitat de spaţiile libere şi de acel penalty şi eliminare.

Sunt foarte supărat că dacă era în timpul partidei ceva se pot remedia. Sigur este cel mai important meci al clubului şi în 3 minute a trebuit să ne reorientăm. A trebuit să iau deciziile pentru echipă. Vor fi repercusiuni, va trebui să plătească o amendă. Nu vreau o amendă mică, trebuie să sufere. Va trebui să ne gândim la soluţii şi să aducem un fundaş central măcar pe bancă, dacă nu chiar titular”, a spus Rădoi, la finalul meciului, conform Digisport.