Mircea Rednic s-a dezlănţuit! Ce a spus după victoria cu Petrolul: ‘E şansa noastră şi trebuie să profităm’ + Ce spune despre obiectivul celor de la UTA

Mircea Rednic s-a dezlănţuit! S-a aflat ce a spus după victoria cu Petrolul. UTA a învins cu 1-0 şi este la un pas de play-off. Totuşi, antrenorul arădenilor îndeamnă la calm. Este în culmea fericirii după victorie, dar spune că echipa sa mai are 3 meciuri infernale.

Mircea Rednic a spus clar. Este mulţumit de victorie, dar spune că play-off-ul nu era obiectivul echipei sale. Totuşi, speră să dea marea lovitură şi să ducă UTA în primele 6 formaţii din Superliga.

Mircea Rednic s-a dezlănţuit!

„Mă bucur şi sunt mândru de elevii mei. Meci greu cum ne aşteptam. Ca organizare am stat foarte bine. Nu le-am dat posibilitatea să aibă ocazii în prima repriză. Din punct de vedere defensiv foarte bine. Nu am avut însă curaj. e a patra şansă pe care nu am ratat-o. Venim de departe. E o echipă care s-a format din vară.

Lumea ne vedea deja retrogradaţi. Cu muncă, sacrificii am ajuns sus. E bine, facem o poză şi sper să rămânem acolo. Obiectivul nostru nu era play-off-ul. Le mulţumesc fanilor. Tot oraşul a simţit că e un moment important. Azi a fost toată lumea pozitivă, ne-au ajutat foarte mult. Repriza a doua am suferit. Putem face lucruri frumoase. Mai sunt trei meciuri grele, dar e şansa noastră şi trebuie să profităm. Să fim realişti, dar suntem acolo cu şansa noastră”, a spus Mircea Rednic, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Căpitanul arădenilor, Paul Iacob, era în culmea fericirii. A dat tonul „Mă bucur că nu am mai primit gol. Începem să arătăm bine ca echipă şi ca grup. Mai avem 3 meciuri. Vedem la Rapid ce facem miercuri. Să ne uităm şi în sus, să nu ne mai uităm în jos”, a spus Paul iacob, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.